Slovakia SVK  

rss

  • rss
Firemné informácie

Spoločnosť

Amway je jednou z vedúcich svetových spoločností priameho predaja. Bola založená v roku 1959 v Ade, v USA a pôsobí vo viac ako 100 krajinách. Jej obrat dosiahol v roku 2015 výšku 9,5 miliárd USD.

Amway aktívne podniká v Európe od roku 1973 a momentálne je aktívna v 29 európskych krajinách. V Európe má spoločnosť viac ako 1 100 zamestnancov. Na čele podnikania v Európe, Indii a Južnej Afrike je od októbra 2011 regionálny prezident Samir Behl. Amway Slovensko zahájila činnosť na slovenskom trhu v novembri 1994.

Amway výrobky distribuuje viac ako 3 milióny nezávislých Vlastníkov podnikania Amway po celom svete a z nich je 250 000 v Európe.

Výrobky

Amway ponúka viac ako 450 výrobkov starostlivosti o krásu, domácnosť a výživu. Rad značiek Amway zahŕňa výživové doplnky od NUTRILITE, kozmetické výrobky od ARTISTRY, nápoje XS Power Drink ako aj Amway HOME výrobky na čistenie domácnosti.

Všetky výrobky sú vyvíjané v R&D centrách spoločnosti. Kvalitu a bezpečnosť výrobkov zaručuje vyše pol milióna testovaní ročne a viac ako 900 vedeckých pracovníkov. Spoločnosť Amway vlastní vyše 1 150 patentov a ďalších 500 čaká na schválenie.

Amway Záruka spokojnosti umožňuje našim zákazníkom vrátiť výrobky do 90 dní od ich zakúpenia a získať späť ich peniaze aj po použití výrobku. Tieto pravidlá sú nad rámec odporúčaní svetovej Federácie združenia priameho predaja (WFDSA).

Podnikateľská  príležitosť

Spoločnosť Amway ponúka každému možnosť začať svoje vlastné podnikanie predajom Amway výrobkov. Distributéri si môžu vybrať zo širokého radu výrobkov a stanoviť si svoje vlastné ciele podnikania na základe ich individuálnych ambícií.

Spoločnosť Amway podporuje svojich Vlastníkov podnikania prostredníctvom rôznych školiacich aktivít, ktoré ponúka európska Amway Akadémia, založená v roku 2009. Amway Akadémia každoročne zabezpečuje profesionálne školenie 400 000 distributérov v rámci Európy a to prostredníctvom internetových školení, internetových prezentácií a osobných školiacich kurzov. Funguje v 22 jazykoch a spolupracuje s viac ako 100 školiteľmi. Európska Amway Akadémia je členom ECLF, združenia organizácií vzdelávania, ktoré zohráva hlavnú úlohu pri vytváraní úspešnej štruktúry vzdelávania spoločnosti.

Odvetvie

Priamy predaj je celosvetovým priemyslom s odhadovaným maloobchodným predajom vo výške  117,5  USD a so 74 miliónmi predajcov.

Amway je členom európskych obchodných organizácií, akými sú Európska obchodná asociácia (EBA), Európske združenia priameho predaja (Seldia), Federácia európskeho priameho a interaktívneho marketingu (FEDMA), Európska aliancia zodpovedná za výživu (ERNA), Americká obchodná komora, vrátane Európskeho združenia (AmCham EU) a svetová Federácia združení priameho predaja (WFDSA).

Okrem toho, sú všetky európske trhy organizované do viac ako stovky lokálnych združení a organizácií, počnúc dietetickými, kozmetickými združeniami, obchodnými komorami marketingových združení a mnohými obchodnými klubmi. Na Slovensku je Amway členom slovenského združenia priameho predaja (SZPP).

Vybavenie

Svetové ústredie spoločnosti Amway zaberá plochu s rozlohou viac ako 1 milión metrov štvorcových a nachádza sa v Ade, Michigane, v USA. Súčasťou sú kancelárie ústredia, výrobné zariadenia a laboratóriá na zabezpečenie kvality.

Spoločnosť a jej pobočky vlastnia a riadia jednotlivé výrobné zariadenia v USA, Číne a vo Vietname. Ďalej organicky certifikované farmy na pestovanie prísad do výživových doplnkov v USA, Mexiku a Brazílii; zariadenia na distribúciu v Severnej Amerike, Európe a Ázii. Firma prevádzkuje aj regionálne centrá zdieľaných služieb v Kostarike a v Poľsku.

Školiace a prezentačné centrá v šiestich krajinách Európy ponúkajú nové nahliadnutie do Amway minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o Predajnom a marketingovom pláne, ako aj o jednotlivých radoch Amway výrobkov  výživových doplnkov, kozmetiky a značiek starostlivosti o domácnosť. Okrem toho, sú Amway Školiace a propagačné  centrá vybavené na promo dni, na rezervácie pre súkromné skupiny, na organizovanie spoločenských podujatí a školení formou workshopu. V sídle spoločnosti v Bratislave sa každoročne koná niekoľko obchodných stretnutí,  školení, prezentácií výrobkov a iných distributérskych akcií.

Pre viac informácií, prosím, navštívte stránku : www.amway.sk.

 

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia